Strach, obavy, chaos, konspirační teorie, každodenní neštěstí, ale také odhodlání obyčejných lidí. Slavné dílo o velké morové nákaze na samém počátku éry kapitalismu. Zručný rešeršér a známý anglický spisovatel zde formou poloautentické reportáže přibližuje tíseň, hrůzy i naděje londýnského lidu v letech 1665–1666, kdy město zachvátila morová epidemie.
Jeden z největších světových příběhů morové literatury, jehož poselství se v čase moderních epidemií stává mimořádně aktuálním. Klasika epidemické literatury a historické paralely, které mají přesah do současnosti.
Unikátní biografie světově proslulého česko-britského herce. Strhující příběh pražského umělce, který se prosadil v anglosaském filmovém průmyslu tak, jako doposud nikdo z českých rodáků před ním ani po něm. – Padouch Cornel Brinkley z mayovky Poklad na Stříbrném jezeře; šílený inspektor Dreyfus ve filmech o Růžovém panterovi…
… sugestivní Napoleon z eposu Vojna a mír; gangster Louis v klasické britské krimikomedii Pět lupičů a stará dáma… Představitel více než stovky filmových rolí, opakovaně obsazovaný jako protihráč řady předních filmových hvězd.
Znáte Jabouda? Je to živel. Nyní už je v důchodu, ale dokáže nádherně vzpomínat na čtyřicátá a padesátá léta 20. století. Byly to roky jeho dětství i dospívání a zároveň důležité historické okamžiky, které prožíval v Praze a jejím okolí. Memoárová publikace je díky svěžímu stylu a pečlivé redakční kontrole ošidné paměti jedinečným historickým materiálem. Do knihy se snadno začtou nejen historikové a pamětníci, ale zároveň všichni, kdo si rádi ve chvíli oddechu přečtou něco svěžího, vtipného a zároveň zajímavého.
Ve své druhé knize Jarmila Křížová popisuje humorné i vážné lapálie i patálie svojí rodiny. Slovo patálie označuje vojenskou bitvu. Je to souboj s někým a něčím. Ale výraz lapálie znamená pravý opak. Je to bezvýznamná maličkost. Zbytečný spor, nad kterým je lepší mávnout rukou.
Výrazně autobiografický román světově uznávaného německého autora. Max von der Grün se vrací do česko-německého pohraničí pohnutých let 1933–1938. Otce mu nacisté odvedli do koncentračního tábora, když ho chytili při pašování zakázané literatury.
Mladý Max se pak válku snažil přežít spolu s matkou a prarodiči, aniž by věděli, zda otec ještě žije. Po třiceti letech se autor znovu ocitá na místě činu. Snaží se pátrat po vlastní minulosti a zároveň se kriticky zamýšlí nad diktátem konzumní společnosti.
Strhující vyprávění českého vojáka, který během první světové války (1914–1918) bojoval za Rakousko-Uhersko na východní frontě v Bukovině (v hlubokých lesích dnešního Rumunska a na západě Ukrajiny).
Čtivým a hluboce lidským způsobem popisuje svou nechuť jít do války, když doma musel zanechat svou rodinu. Barvitě líčí všední peripetie řadového vojáka při budování zákopů v Dolním Rakousku a vtipně glosuje okamžiky, když si s kamarády krátili dlouhou chvíli. Pak se čtenář spolu s vypravěčem dostává z poklidného týlu do prvních frontových linií.
Po úspěchu své první povídkové knihy přichází autor s další sbírkou autobiografických vzpomínek. Tentokrát vzpomíná nejen na své dětství v Praze padesátých let, ale třeba také na vojnu u tzv. černých baronů (PTP) - respektive u technických pluků na přelomu padesátých a šedesátých let. V jiné vzpomínce popisuje fungování "uhelné mafie", která v Praze okrádala koncové zákazníky, topící tehdy běžně uhlím.
Vezme vás také na prohlídku noblesní vilové čtvrti Malvazinky nad pražským Smíchovem. V dalších kapitolách udělá radost všem milovníkům trolejbusové i autobusové pražské dopravy. Nakonec zavzpomíná, jak ho v období normalizace sledovala komunistická Státní bezpečnost.
Uvažujete o pořízení domácího mazlíčka? Nebo se ho dožadují vaše děti? Nejste si jisti, co zvířátka ve vaší domácnosti způsobí? Ptáte se, jak to bude fungovat a kdo je bude venčit? Přečtěte si pravdivý příběh, který napsala Jarmila Křížová, ať víte, do čeho jdete. Knihu přečtete jedním dechem!
Vůbec první české vydání laskavých i poučných příběhů z pera lanškrounského rodáka Josefa Franze Benoniho. Příběhy z města Lanškrouna a z okolních obcí, které se odehrály v průběhu 19. století.
Přečtete si humorné zážitky ze života autorova čtveráckého dědečka, hluboké i odpočinkové příběhy z několika vesnic na Lanškrounsku a na závěr se prostřednictvím autorova dětství podíváte do Lanškrouna na sklonku 19. století. Původní německé vydání knihy vyšlo pod názvem Alt-Landskroner Geschichten v roce 1923, ale doposud nikdy nebylo přeloženo a vydáno česky.
Afghánistán na začátku devadesátých let. Sovětská armáda odešla, stáhli se i Američané. Tálibán se začne prosazovat až za další dva roky. Země se ocitla ve válečném mezičase. Probíhá nevyhlášená občanská válka, při níž slabá levicová vláda svádí boje s různými frakcemi nacionálně nebo nábožensky motivovaných mudžahedínů.